Spotkanie z młodzieżą

W kolejny dzień rekolekcji. Po Mszy św. o godz. 18:00 był czas spotkania z młodzieżą.  Przyszło nas niemało, nie myślałam nawet, że tak dużo młodzieży jest w naszej parafii. Ks. Zdzisław przypominał nam, jak istotne jest to, by dobrze zacząć każdy dzień. Nie wiem, jak Wy, ale ja nieraz mam problem ze wstawaniem. A właśnie to jest bardzo ważne, aby nie zabrakło czasu dla Pana Boga, by każdy dzień rozpocząć modlitwą, nie taka szybką, byle jaką, ale porządną modlitwą poranną. Te słowa najbardziej mi utkwiły, pewno nie tylko mnie.

Spotkanie z Jezusem Miłosiernym

Wtorek był najważniejszy dniem rekolekcji. Był to dzień Spowiedzi Św.  Wielu z nas przystąpiło do Sakramentu Pokuty. Wieczorem, po Eucharystii, uczestniczyliśmy w Szczególnym nabożeństwie uzdrowienia.

Przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie za wstawiennictwem bł. Karoliny modlimy się o uzdrowienie ze złych myśli, z nałogów, z wszelkich grzechów nieczystości, z bolesnych doświadczeń. Każdy mógł w ciszy powtarzać słowa modlitwy.  Rekolekcjonista odmawiał nad nami modlitwy i wszyscy zostaliśmy okadzeni poświęconym kadzidłem.

Na koniec każdy z nas podchodził do relikwii bł. Karoliny, zapalał małą świeczkę i zanosi ją przed Najświętszy Sakrament. A razem z nią zanosił wszystkie osobiste trudności i radości, wszystko to, co chciał zawierzyć Jezusowi. Po raz pierwszy uczestniczyłam w takim pięknym nabożeństwie i cieszę się, że mogliśmy coś takiego przeżyć podczas rekolekcji.

Ostatnie spotkanie z bł. Karoliną

W ostatni dzień rekolekcji ks. Zdzisław przypomniał słowa bł. Jana Pawła II o tym, byśmy nie zatracili smaku swojego chrześcijaństwa, byśmy wierzyli autentycznie. Nasza wiara ma być mocna, prawdziwa, nie byle jaka. Wszyscy mamy stać się świadkami Bożej miłości.

Na zakończenie rekolekcji zostaliśmy pobłogosławieni krzyżem misyjnym na dalsze trwanie w przygotowaniu do Świąt Wielkiej Nocy.

Kinga

Za: http://parafiakornatka.pl