Doba peregrynacyjna trwała tu 12 i 13 maja. Uroczystościom na powitanie przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Obecni byli kapłani pracujący w parafii, księża z dekanatu oraz rodacy, a także licznie zgromadzeni wierni. Czas nawiedzenia wypełniły nabożeństwa, czuwania wspólnotowe - m.in. Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, róż różańcowych i indywidualne adoracje mieszkańców podzielonych według ulic.

Przed cudownym obrazem modliły się dzieci i osoby chore oraz starsze, w tym również pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej przy ul. Czarna Droga. O godz. 21 sprawowana była Msza św. o uproszenie Miłosierdzia Bożego z udziałem księży rodaków, byłych proboszczów i wikariuszy pracujących w parafii. Uczestnicy nawiedzenie okazali też miłosierną pomoc składając ofiary m.in. na potrzebujących ze Lwowa. Uroczystości zakończyło odmówienie aktu zawierzenia parafii Miłosierdziu Bożemu.

W parafii od lat rozwija się kult do Bożego Miłosierdzia. W Z parafii obraz został przewieziony do Tarnowie Mościcach.każdy piątek, po Mszy św. wieczornej odmawiana jest koronka, a w świątyni znajduje się kaplica poświęcona Bożemu Miłosierdziu.

za:http://tarnow.gosc.pl