Ikona i relikwiarz Świętej zostały uroczyście wprowadzone do kościoła już w sobotę, 21 listopada 2009 r., w godzinach wieczornych, przy obecności wielu parafian. Apostołka Bożego Serca patronowała Misjom aż do niedzieli, kiedy to podczas ostatniej Mszy św. została pożegnana przez proboszcza ks. Jana Szarego i wspólnotę Księży Filipinów.

W misjach świętych i peregrynacji relikwii wzięło udział około 2 tys. wiernych. Najwięcej bo ok. 1,7 tys. osób w kościele parafialnym i około 300 osób w kościele filialnym w Gostkowie. Cała parafia liczy ok. 7 500 wiernych.

Przez tydzień dzieci, młodzież, rodzice i starsi słuchali nauk rekolekcyjnych, uczestniczyli w licznych nabożeństwach, w tym za przyczyną św. Małgorzaty Marii oraz w codziennej Eucharystii. Mogli uczcić relikwie Świętej, a rodziny na nowo poświęciły się opiece Serca Jezusa.

Prowadzący misje święte wyrażają podziękowanie proboszczowi parafii ks. Janowi Szaremu za zaproszenie do wygłoszenia Misji intronizacyjnych, a wspólnocie Księży Filipinów za serdeczne przyjęcie w kapłańskiej wspólnocie.