Nikt nie jest w stanie zliczyć i wypowiedzieć tego wielkiego dobra, które swym życiem zarysował w tylu polskich parafiach, głosząc Chrystusa poprzez misje, odnowienia i rekolekcje. Tylko sam Chrystus wie, ile ludzkich serc powróciło na drogę jedności przez nawrócenie, które dokonało się pod wpływem głoszonych nauk rekolekcyjnych i misyjnych przez ks. Macieja.

Wspominając dziś jego postać, możemy z całą pewnością powiedzieć, że ten rodzaj zaangażowania duszpasterskiego był jego życiem, był jego pasją, której oddawał się bez granic, nie oszczędzając siebie mimo choroby, która bardzo go wyczerpywała. Na swym posterunku wierności misjonarskiemu powołaniu  wytrwał do końca, aby dać świadectwo, że dla Chrystusa żył i dla Chrystusa się spalał.

Jezu, przyjmij go do swego Królestwa. Amen

ZP


18 czerwca br. w godzinach południowych zmarł w Lublinie ks. Maciej Moskwa SCJ. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek 21 czerwca o godz. 13.00 w Stadnikach. Wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła o godz. 12.30.

Poprzedniego dnia w czwartek o godzinie 9.00 w naszym kościele parafialnym w Lublinie-Czechowie zostanie odprawiona msza święta za zmarłego ks. Macieja Moskwę, której będzie przewodniczył ks. bp Józef Wróbel.

Zmarłego Współbrata polecamy pamięci modlitewnej!

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!