W ocenie bardzo wielu ludzi, którzy tam bywają, jest to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Z wysokości ponad tysiąca metrów nad poziomem morza rozpościera się przepiękna panorama na całe Tatry. Dzięki uwarunkowaniom geograficznym w Gliczarowie są bardzo dobre warunki śniegowe i baza miejscowych wyciągów narciarskich. Atrakcyjność tego terenu podniosła także otwarta w tym roku nowa droga, łącząca Gliczarów Górny z kompleksem wyciągów narciarskich w Białce Tatrzańskiej. Nasz ośrodek rekolekcyjny w Gliczarowie dzieli od białczańskiego kompleksu narciarskiego jedynie 5 km. Dużym powodzeniem wśród turystów cieszy się również zespół basenów termalnych w pobliskiej Bukowinie Tatrzańskiej. Dzięki nawiązaniu dobrej współpracy z tymi ośrodkami uczestnicy naszych rekolekcji mogą po bardzo przystępnych cenach korzystać z obu obiektów.

Coraz większe zainteresowanie budzą również turnusy na nartach organizowane w naszym domu rekolekcyjnym w Koszycach Małych. Oprócz turnusów dla młodzieży oferta domu rekolekcyjnego obejmuje również turnusy powołaniowe.

Dziękując wszystkim osobom, które poświęcają temu dziełu swój czas, serce i talenty, zapraszamy do dalszej współpracy. W okresie wakacji, wzorem lat ubiegłych, organizujemy na Mazurach rekolekcje pod żaglami (1–11 VIII; 11–21 VIII), spływ kajakowy Czarną Hańczą (1–11 VIII), rekolekcje w Chorwacji (8–18 VII) i w Medjugorie (20–30 VII) oraz rekolekcje wędrowne w Tatrach (1–11 VIII).

http://rekolekcje.scj.pl

ks. Bogdan Kuta, ks. Kazimierz Dadej