Rejestracja »
Przejdź do portalu

Nowe galerie

Strona główna » Duchowość » rekolekcje ewangelizacyjne

rekolekcje ewangelizacyjne

Rekolekcje ewangelizacyjne skierowane są do wszystkich parafian, a ich zadaniem jest doprowadzenie do uznania w Chrystusie Jedynego Pana i Zbawiciela.

Celem rekolekcji ewangelizacyjnych jest wytworzenie w uczestnikach takiego właśnie pragnienia, które zmobilizowałoby ich do odrzucenia dotychczasowego stylu życia, który nie jest drogą ku Bogu.

Wszystkie nauki rekolekcyjne prowadzą do uświadomienia, że Chrystus jest najważniejszy w życiu i wszystko o tyle jest dobre, o ile prowadzi do komunii z Bogiem. Rekolekcje ewangelizacyjne kończą się aktem zawierzenia swego życia Chrystusowi i obraniem Go za osobistego Pana i Zbawiciela.

W Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu od 23 do 17 listopada 2015 r. trwały Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez księży sercanów - ks. Sławomira Knopika SCJ i ks. Michała Olszewskiego SCJ. Główną treścią nauk rekolekcyjnych jest kerygmat: Bóg, który mnie kocha, Grzech, który jest we mnie, Jezus, który mnie zbawił, Wiara, która wzrasta w Kościele. W poniedziałek i wtorek wieczorem odbyły się w kościele projekcje filmów: Ja Jestem i Największy z cudów, zorganizowane przez Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. W środę wieczorem odbyło się nabożeństwo z modlitwa o uzdrowienie, zaś w czwertek nabożeństwo wyboru Jezusa jako Jedynego Pana i Zbawiciela, oraz namaszczenie egzorcyzmowanym olejem. Poniżej są umieszczone nagrania nauk rekolekcyjnych.

zob: http://www.swietyjozef.kalisz.pl/Aktualnosci/634.html

 

 

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2012
Wszelkie prawa zastrzeżone