Rejestracja »
Przejdź do portalu

Nowe galerie

Strona główna » Misje w parafii » Misje peregrynacyjne Obrazu MB Jasnogórskiej

Misje peregrynacyjne Obrazu MB Jasnogórskiej

Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Jej cudownego Obrazu Jasnogórskiego zostało zapoczątkowane w roku 1957, z inspiracji ówczesnego prymasa Polski – kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W ramach obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski zainicjowano tym wydarzeniem duchowe odrodzenie narodu przeżywającego marazm z powodu zniewolenia komunizmem. Peregrynacja Matki Bożej w kopii Obrazu z Jasnej Góry pozostawała również w ścisłym związku z głęboko zakorzenionym kultem Maryjnym na polskiej ziemi. Zgodnie z ogólnie przyjętym przeświadczeniem wśród wierzących, najprostszą i niezawodną drogę do Jezusa wskazuje Maryja, stąd jej Nawiedzenie miało doprowadzić do ponownego odnalezienia Boga przez Polaków i nawrócenia ich do życia chrześcijańskiego Serca”.

Jako księża sercanie włączmy sie w to wielkie dzieło Nawiedzenia naszej Ojczyzny, głosząc prawie od samego poczatku Misje przygotowyjace do dobrego przeżycia samego nawiedzenia kopii cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej.

Nawiedzenie kopii cudownego Obrazu Matki Bożej po dobrze przeżytych misjach zawsze pozostawia wiele dobrych owoców. Ze sprawozdań księży proboszczów poszczególnych parafii w kazdej diecezji dowiadujemy się o wielu nawróceniach ludzi żyjących dotąd z dala od Kościoła. Duża liczba sceptycznie podchodzących do sprawy spowiedzi skorzystała z sakramentu pokuty i pojednania; wzrosta pobożność – więcej ludzi przychodzi na niedzielną Eucharystię; wierni bardziej czują swój związek z parafią i Kościołem.

Tak o nas piszą inni:

Czas przygotowania do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej dobiegł kresu. Bezpośrednio przed Nawiedzeniem odbyły się Misje Święte (14-19.07.2001), prowadzone przez misjonarzy ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego SCJ; ks. Tadeusza Gniewka i ks. Zbigniewa Zagórskiego, którzy przygotowywali nas na spotkanie z Matką Najświętszą poprzez nauki stanowe, spowiedź, modlitwy, Apel Jasnogórski, wspólny śpiew. 
Owocem ich trudnej pracy i naszej modlitwy będzie zapewne niejeden powrót do kościoła, umocnienie wiary i ożywienie życia religijnego.

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2012
Wszelkie prawa zastrzeżone