Rejestracja »
Przejdź do portalu

Nowe galerie

Strona główna » artykuły

Artykuły

70 LAT W SŁUŻBIE MISJI I REKOLEKCJI

70 LAT W SŁUŻBIE MISJI I REKOLEKCJI

W tym roku mija 70 lat od zaistnienia w Polskiej Prowincji Księży Najświętszego Serca Jezusowego grupy misjonarzy krajowych, na czele której stanął pierwszy jej dyrektor – ks. Wincenty Turek SCJ.czytaj całość »

Misjonarze krajowi pogłębiąją wiedzę o Fatimie

Misjonarze krajowi pogłębiąją wiedzę o Fatimie

18 listopada br. w Warszawie odbyło się ciekawe spotkanie formacyjno-duszpasterskie przed jubileuszem 100-lecia Objawień Fatimskich. Spotkanie zorganizował Sekretariat Fatimski i Zarząd Prowincjalny Księży Pallotynów, a uczestniczyli w nim oprócz kustoszów sanktuariów fatimskich także duszpasterze i rekolekcjoniści organizujący nabożeństwa fatimskie w parafiach i podczas głoszonych rekolekcji. Byli na nim także nowy dyrektor Misji Krajowych i Rekolekcji ks. Zdzisław Płuska SCJ oraz ks. Grzegorz Kurzaj SCJ, rekolekcjonista z grupy misyjnej, mieszkający w Bełchatowie.czytaj całość »

Nowy dyrektor grupy misjonarzy i rekolekcjonistów krajowych

Nowy dyrektor grupy misjonarzy i rekolekcjonistów krajowych

Ks. Zdzisław Płuska SCJ został nowym dyrektorem misji krajowych księży sercanów. O jego wyborze na ten urząd zdecydowali zgromadzeni na zjeździe w Warszawie misjonarze i rekolekcjoniści krajowi.czytaj całość »

Podwójne świętowanie w Łękawicy

Podwójne świętowanie w Łękawicy

Znaki Miłosierdzia gościły w Łękawicy w rodzinnej parafii pierwszego polskiego misjonarza-męczennika o. Michała Tomaszka. Powitalnej Eucharystii przewodniczył bp Piotr Greger. Wraz z nim przy ołtarzu stanęli księża pracujący w dekanacie żywieckim. Kościół tłumnie wypełnili wierni. Przygotowanie do peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i dziękczynne nabożeństwo za wyniesienie na ołtarze misjonarza z Łękawicy i zarazem za beatyfikację pierwszego błogosławionego z Żywiecczyzny poprowadził ks. Dariusz Mroczek, sercanin z Zakopanego.czytaj całość »

Nawiedzeie Jezusa Miłosiernego w Łodygowicach Dolnych

Nawiedzeie Jezusa Miłosiernego w Łodygowicach Dolnych

Obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami świętych Faustyny i Jana Pawła II gościł w parafii świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach Dolnych. Znaki przyjęto w zabytkowym ko​ściele, który z trudem mieścił przybyłych na powitanie wiernych.czytaj całość »

Jezus Miłosierny w Ustroniu

Jezus Miłosierny w Ustroniu

Parafia św. Anny w Ustroniu-Nierodzimiu jako w dekanacie wiślańskim, gościła znaki miłosierdzia. Peregrynację poprzedziły Misje Miłosierdzia Bożego prowadzone przez ks. Zdzisława Płuskę ze Zgromadzenia Księży Sercanów.czytaj całość »

List bp Romana Pindla przed peregrynacją

List bp Romana Pindla przed peregrynacją

Bp Roman Pindel przypomina wiernym słowa z "Dzienniczka" św. Faustyny: „Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie” (Dz. 327).czytaj całość »

Peregrynacja Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w diecezji Bielsko-Żywieckiej

Peregrynacja Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w diecezji Bielsko-Żywieckiej

W niedzielę 20 września tego roku, w Parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie rozpocznie się nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego z krakowskich Łagiewnik, w diecezji bielsko-żywieckiej. Od tego dnia obraz ten wraz z towarzyszącymi mu relikwiami św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny będzie nawiedzał kolejne wspólnoty parafialne diecezji.czytaj całość »

Skauci przyjęli krzyżyk sercański

Skauci przyjęli krzyżyk sercański

Obozujący w Glisnem pod Luboniem Skauci Europy zdobyli nową sprawność Cyrenejczyka. Przyjęli też symbol zyskanej umiejętności – krzyżyk sercański. Wyjątkową ceremonią było przyznanie wszystkim skautom przez ks. Zdzisław Płuskę SCJ sprawności Cyrenejczyka. Z jego rąk wszyscy otrzymali drewniane krzyżyki sercańskie, symbolizujące zdobytą sprawność z przesłaniem: Przyjmij sprawność Cyrenejczyka, żyj miłością do Najświętszego Serca Jezusa, pomagaj Mu nieść miłość tam gdzie panuje nienawiść, poświęcaj swe życie z miłości do Niego. Puste serce na krzyżyku niech Ci przypomina, że swoja miłością do Boga i człowieka masz wypełniać puste miejsca po odrzuconej miłości.czytaj całość »

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w diecezji Płockiej

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w diecezji Płockiej

20 czerwca 2015 r. rozpocznie się Nawiedzenie Parafii diecezji płockiej przez Maryję w Obrazie Jasnogórskim, które potrwa aż do 11 czerwca 2016 r. Do poprowadzenia rekolekcji i misji nawiedzenia zostało zgłoszone również nasi księża posługujący w ramach grupy misyjno-rekolekcyjnej.czytaj całość »

Nawiedzenie u św. Stanisława Kostki w Tarnowie

Nawiedzenie u św. Stanisława Kostki w Tarnowie

Przygotowaniem na peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Tarnowie były rekolekcje parafialne prowadzone przez ks. Tadeusza Gniewka SCJ, przełożonego księży sercanów w Tarnowie.czytaj całość »

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Doroczne rekolekcje wielkopostne 8 marca 2015 r. w parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie poprowadził ks. Marek Borzęcki z Zakopanego. Tematem wiodącym były słowa Pana Jezusa, będącej jednocześnie hasłem tegorocznej pracy duszpasterskiej, do której zachęcają nas nasi Biskupi: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.czytaj całość »

Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży

Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży

Młodzież z zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Zielonka” w Brzesku w dniach od 11 - 13 marca 2015 r. przeżywała swoje doroczne rekolekcje wielkopostne. Głosili je księża sercanie, ks. Janusz Burkat z Warszawy i ks. Bartłomiej Król ze Stadnik.czytaj całość »

"Rodzina Bogiem silna"

"Rodzina Bogiem silna"

Parafia Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu w dniach od 1 do 5 marca 2015 r. przezywała rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. Czesław Bloch SCJ (sercanin) z Bielska Białej. Tematem wiodącym rekolekcji była "Rodzina Bogiem silna".czytaj całość »

Zawierzyli się Bożemu Sercu

Zawierzyli się Bożemu Sercu

Parafia Narodzenia NMP w Porąbce, uczciła jubileusz 250.rocznicy ustanowienia w Polsce święta Najśw. Serca Jezusowego szczególnymi w tym roku rekolekcjami wielkopostnymi. Były to rekolekcje Intronizacyjne Najśw. Serca Jezusowego, w czasie których cała parafia potwierdziła, że Jezus jest Panem i Królem, ludzkich serc, wszystkich rodzin i całej wspólnoty parafialnej.czytaj całość »

Kosocice - Misje Intronizacyjne NSPJ

Kosocice - Misje Intronizacyjne NSPJ

Parafia św. Marii Magdaleny w Krakowie-Kosocicach w dniach od 7 do 12 marca 2015 przezywała Misje Intronizacyjne Najświętszego Serca Pana Jezusa.czytaj całość »

Odnowili swoje zawierzenie Bożemu Miłosierdziu

Odnowili swoje zawierzenie Bożemu Miłosierdziu

Renowacja Misji Bożego Miłosierdzia, stała się dla parafii NSPJ w Krakowie-Płaszowie okazją do odnowienia swojego zawierzenia Bożej Miłości. Po rekolekcyjnych drogach prowadził ks. Zdzisław Płuska SCJ od 1 do 6 marca 2015 r.czytaj całość »

Jezus Miłosierny w Nagawczynie

Jezus Miłosierny w Nagawczynie

Parafia Dobrego Pasterza w Nagawczynie w dniach 18-19 lutego 2015 r. przeżywała nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny. Uroczystości nawiedzenia została poprzedzona kilku dniowym przygotowaniem.czytaj całość »

Odnowić pamięć o Bożej Miłości

Odnowić pamięć o Bożej Miłości

Dom zakonny w Zakopanem w styczniu br. gościł misjonarzy i rekolekcjonistów sercańskich, którzy spotkali się na swoich rocznych rekolekcjach. Rekolekcje wygłosił ks. dr hab. Janusz Królikowski, prof. UPJP II. W czasie kilkudniowego skupienia zwracał uwagę na powrotu do zasady fundamentalnej, z której wyrasta Kościół, wyrastają również jego święci. Wyraża się ona w słowach: „Bóg pierwszy nas umiłował” - Jestem tym którego miłuje Bóg. Zasada ta określa wszystkie priorytety życia ludzkiego.czytaj całość »

Zawierzyli siebie Bożemu Sercu

Zawierzyli siebie Bożemu Sercu

"Wierzę w Syna Bożego" - takie hasło pracy duszpasterskiej było przedmiotem refleksji i kontemplacji w roku liturgicznym 2013/2014. Parafia MB Fatimskiej w Jaroszówce chciała ten kończący się rok wiary w Syna Bożego jeszcze bardzie zaakcentować szczególnym wydarzeniem duchowym.czytaj całość »

| 1 | 2 | 3 | 4 | Następna »
Pozycji: 72, strona 1 z 4

Subskrypcja RSS

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2012
Wszelkie prawa zastrzeżone